Manipülasyon gücü, sıfırdan zirveye!

Purple

BeakYung The White Viper
Bilgiler
adolmanipulatif.jpg

20'li Yaşlarında bir genç düşünün, Parası yok, ailesi yok, Dostu yok, Sokaklarda Pankart, resim satarak geçimini sağlayan 20'li yaşlarında bir genç,
Siz bu gencin Yakında Koskoca Almanya'ya Ve hatta Avrupaya hükmedecek olduğunu söylesem... Ne derdiniz? Muhtemelen Kahkahalarla gülersiniz. ''Ne? Bu sokakta resim satan Aç mı koskoca Avrupaya hükmedecek derdiniz'' Evet, O gencin adı Manipülasyon ustası Adolf Hitlerdi...
Genç Adolf'u 20'li yaşlarında tanıyanların, Onun etkisiz, saf, etkileyici bulmadığını söyler. Kötü resimler yapar, insanların gözünde değeri olmayan bir adamdı.

2. Resimde gördüğünüz adam ise Benito Mussolini, bir demircinin çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokul yılları yaramaz ve saldırgan bir öğrenci idi, gençlik yıllarında ise Sosyalizme ilgi duymuştur siz bu yaramaz öğrencinin bütün halkı arkasına alıp, İtalya'ya hükmedeceğini söylesem; ''Bu yaramaz çocuk mu olacak? güldürme beni'' derdiniz.

Peki ya nasıl yapıyorlar?
(Sadece bu 2 adam değil, Bütün başarılı insanlara ithafen) Bu kadar kötü şartlar altında, fakir, yolunu bilmeyen bu çocuklar... Nasıl oluyor da bu kadar zenginliklere ve güce ulaşabiliyorlar.
Sizin onlardan ne eksiğiniz, onlar gibi yükselemiyorsunuz.

Almanya ağır bir yenilgi almış Versay antlaşması ile; Askeri gücünü sınırlandıracak, ekonomik gelişmesini ve gücünü kısacak ve bildiğiniz gibi diğer ülkelerin kuklası haline gelecekti. O zamanlar Antlaşma imzalandığında Adolf Hitler Almanya ordusunda sıradan bir subaydı ve yaralanmıştı, hastanede iken Almanya'nın bu Antlaşmasını ve yenilgisini duyar, Çok uzun sürmeyen bir zamanda insanların karşısına çıkarak, Bağıra bağıra bu duruma isyan eder. İnsanlar hala takmıyordu Adolf'u, Onu çok dikkat çekici buldukları için dinliyorlardı. Çok etkileyici konuşuyor diyorlardı, Halbuki Hiç etkileyici konuşmuyordu, Tek işi bağırıp çağırmak, havalı, vaat verici konuşmalar yapıp bu durumu protesto etmekti.
Adolf, Almanya'da ilk seçimlerde Partisi Nazi'ler Çok az oy almışlardı. Fakat Adolf kendi bildiği yoldan ilerleyerek Amacına ulaşır ve Nazi Almanyasının başına geçer.
ve tahminlere göre, 80 MİLYONdan fazla insanın ölümünden sorumlu olur.
Ne kadar garip değil mi?
Sokaklarda resim satarken, asker olup ondan sonra Avrupanın Yarısına sahip olmak.
İşte Manipülasyon, Gücün, zenginliğe ulaşmanızdaki en büyük koz'dur.

Konu biraz kısa olsa da güzel bir hikaye anlattım, Hitlerin bir sözünü bırakıyorum.
"Ben insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim."

Son düzenleme:

Highness

Mangyang
Bilgiler
Elinize saglik Adolf Hitler hakkında araştırma yapanlar bu yazıyı kesinlikle okumali

Bu konuyu okuyanlar:

Etiketler
adolf hitler adolf hitler nasıl almanya ordusu avrupa italya manipülasyon manipülatif nasıl naziler sıfırdan zenginlik zirveye